Καλώς Ορίσατε

Στον Δικτυακό Τόπο του Σχολείου μας!

Προετοιμάζουμε

το μέλλον των μαθητών μας!

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΘΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΘΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΙΟΥΛΙΟΣ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ) ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ (8.00π.μ-14.00μ.μ)

ERASMUS+

Είναι το νέο πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για την εκπαίδευση, την κατάρτιση, τη νεολαία και τον αθλητισμό για την περίοδο 2014-2020. Στοχεύει στην ανάδειξη των δεξιοτήτων, της απασχολησιμότητας καθώς και στον εκσυγχρονισμό των συστημάτων εκπαίδευσης, κατάρτισης και νεολαίας σε όλους τους τομείς της Δια Βίου Μάθησης.

Όπως είναι γνωστό, το «Μεταλυκειακό  Έτος – Τάξη Μαθητείας» αποτελεί μια εναλλακτική εκπαιδευτική διαδρομή αναβάθμισης των επαγγελματικών προσόντων των αποφοίτων των ΕΠΑ.Λ. με στόχο την αναβάθμιση της εργασιακής τους προοπτικής.

ΕΠΙΛΕΓΩ

Το νέο σύστημα των ηλεκτρονικών εγγραφών θα συμβάλει στην καλύτερη οργάνωση των σχολείων, στον καλύτερο προγραμματισμό των τμημάτων και στην έγκαιρη κάλυψη των αναγκών των σχολείων σε εκπαιδευτικούς και βιβλία.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Καθορίζουμε τη διδακτέα-εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερήσιων και Δ΄ τάξης Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. του ν. 4386/2016 (Α΄ 83) για το σχολικό έτος 2018-2019. Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την ύλη.

Η  ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΜΑΣ: ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

Tο 1 ΕΠΑΛ Αρτας ανακοινώνει ότι συμμετέχει στο Ευρωπαικό έτος πολιτιστικής κληρονομιάς( EYCH) 2018 με το έργο του "η ιστορία και η κουλτούρα της πόλης μας" .
Είναι επίσημο μέλος του EYCH από το Ευρωπαικό Κοινοβούλιο και το Ευρωπαικό Συμβούλιο
"η κληρονομιά μας: εκεί που το παρελθόν συναντά το μέλλον" "     #EuropeForCulture

The 1 EPAL Artas announces that he participates in the European Year of Cultural Heritage (EYCH) 2018 with his work "The History and Culture of Our City".
He is an official member of the EYCH by the European Parliament and the European Council
"Our Heritage: Where the Past Meets the Future" "#EuropeForCulture

Publish modules to the "offcanvas" position.